DOLAR 32,2239 0.03%
EURO 35,0131 0.3%
ALTIN 2.454,31-0,28
BITCOIN 2238140-0,25%
İstanbul
19°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kömürcü Orhan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı! 351 bin lira tazminat kazandı!
  • Haber Ondan
  • Kömürcü Orhan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı! 351 bin lira tazminat kazandı!

Kömürcü Orhan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı! 351 bin lira tazminat kazandı!

ABONE OL
Ekim 4, 2020 12:37
Kömürcü Orhan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı! 351 bin lira tazminat kazandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’da yaşayan evli ve bir çocuk babası Cihan Altın, beş yıl önce Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olarak işe başladı. İşe başlamasından iki yıl kadar sonra, her gün olduğu gibi seferini yaparken bir yolcu kendisine yaklaşıp, “Sen Kömürcü Orhan’ın oğlu değil misin; şu 1000 lirayı al da babana ver. Ona, aldığımız kömür nedeniyle borcumuz var” dedi.

AKRABALARINI EVE TOPLADI

Bir süre şaşkınlık yaşayan Altın, otobüsü durdurup, kendisine parayı verdikten sonra inen yolcunun eşinden gidip, “Beni biriyle karıştırdınız galiba” dediyse de kabul ettiremedi. Parayı veren kişi ısrarla, “Sen kömürcü Orhan’ın oğlusun” diyerek, uzaklaştı. Cihan Altın mesai bitiminde eve gidip, yaşadıklarını annesine anlattı.

Annesi, anlattıkları karşısında sessiz kalınca, 31 yaşındaki Cihan Altın’ın merakı daha da arttı. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra tüm akrabalarını evine davet edip, yaşadıklarını burada bir kez daha anlatınca 24 yıldır kendisinden saklanan gerçek ortaya çıktı. Hafta mezarını ziyaret ettiği kişinin, babası olmadığını öğrendi.

ANNESİ İTİRAF ETTİ

Bunun üzerine DNA testi yatırmak için mahkeme kararı ile mezarı açtırıp, kemik örneği aldırdı. Alınan kemik örneği incelemesi sonucunda, mezarda yatan Yaşar Yıldırım’la hiçbir akrabalık bağının bulunmadığını öğrendi. Bu gelişmenin ardından tekrar yakınlarını toplayıp, gerçek babasının kim olduğunu sordu. Bunun üzerine annesi Suzan Altın, 24 yıldır oğlundan sakladığı gerçeği açıklayıp, babasının ‘Orhan Karaca’ olduğunu söyledi.

Cihan Altın, Muğla’nın Ula ilçesinde yaşayan gerçek babası iş insanı 59 yaşındaki Orhan Karaca’nın bu durumu kabul etmediğini belirtip, daha sonra yaşananları şöyle anlattı:

EVLADI OLARAK KABUL ETMEDİ

* Durumu mahkemeye taşımadan önce bir kez daha kendisi ile görüşüp, soy ismini almak istediğini söyledim. Ama hayal kırıklığına uğradım. Annemin kızlık soyadını aldıktan sonra öz babama Muğla Asliye Hukuk Mahkemesi’nde, 2017 yılı Mayıs ayında ‘babalık’ davası açtım. Yapılan DNA testinde Orhan Karaca’nın yüzde 99.99 ihtimalle biyolojik babam olduğu ortaya çıktı. Davayı kazandım. Davayı kazandıktan sonra kendisi ile bir kez daha görüştüm.

Cihan Altın tek hedefinin annesini değil gerçek babasının soyadını taşımak olduğunu söyledi. (FOTO: DHA)

* Ancak, o beni yine evladı olarak kabul etmedi. Soyadını taşımama izin vermedi. O beni evlat olarak kabullenmiyorsa ben de onu baba olarak kabullenmedim. Ardından da kendisine ‘babalık görevini yerine getirmediği için’ 355 bin liralık tazminat davası açtım. Bu dava lehime sonuçlandı 351 bin lira tazminat kazandım. Buna rağmen beni hiçbir şekilde evladı olarak kabul etmedi.

ÇOCUK ESİRGEME KURUMU’NA BAĞIŞLAYACAĞIM

* Hatta, ben kendisine dava açmadan önce, bana davadan vazgeçmem, kendi soyadını almamam için aracılarla 300 bin, 400 bin lira civarında para teklif etti. Kabul etmedim. Çünkü hiçbir zaman insanın gerçek kimliği ile oynanmaz. İnsanın gerçek kimliği neyse odur. kendisi davaya sonucu temyize götürdü. Sorun değil. Sonuçta mahkeme davayı onayacaktır. Kazanacağım tazminatın tamamını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağım. Ayrıca, ileride babamdan miras kalır ise onu da tek bir kuruşuna bile dokunmadan bağışlayacağım.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.