DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21572591,06%
İstanbul
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bahçeli TTB ve Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Kaynakları aynı
  • Haber Ondan
  • Bahçeli TTB ve Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Kaynakları aynı

Bahçeli TTB ve Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Kaynakları aynı

ABONE OL
Eylül 22, 2020 23:51
Bahçeli TTB ve Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Kaynakları aynı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “kapatılmalı” dediği Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) destek vermek için ziyarette bulunmuş, “Yani COVID-19 ile mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz” açıklamasında bulunmuştu. Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

“SÜRÜKLENME HALİ RİSK, TEHLİKE VE BELİRSİZLİKLERLE DOLU”

Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

* KOVİD-19 salgını insanlığı ya dibi uçurum olan bir güzergâha ya da krizi fırsata çevirip ağır sorunları çözmesine destek verecek bir istikamete doğru sürüklemektedir. Artık başka seçenek görülmemektedir. Üstelik bu sürüklenme hali risk, tehlike ve belirsizliklerle doludur.

* Hayatın normal kalıplarına sığmayan, fikri akışla bağdaşmayan, sahip olunan insani tecrübelerle izah edilemeyen bir dönemden geçiyoruz. Şayet bugünkü salgın ortamını birlik ve beraberlikle, dayanışma ve güven içinde göğüslemeye devam edersek kazanan Türkiye olacaktır.

* Medeniyet müktesebatımız, tarihi mirasımız, irade ve iman mihrakımız her türlü zorluğun yenilmesinde, her engelin aşılmasında bizlere ilham vermektedir. Ayrık otlarını kurutarak, karamsarlık aşılayanları dışlayarak, hastalığı tedavi ederek başaracağımızdan şüphe duymuyorum.

“TEDBİR VİRÜSTEN DAHA GÜÇLÜDÜR”

* Allah verdiği her derdin dermanını da vermiştir. İnancımız budur. Sabır, tedbir, tevekkülle musibeti defedeceğiz, şifayı fethedeceğiz. Bilim Kurulumuzun tavsiyelerine uymalıyız, Sağlık Bakanlığımızın çağrılarına kulak vermeliyiz. Çünkü tedbir virüsten daha güçlüdür.

* Doktorlarımızın, hemşirelerimizin, diğer sağlık çalışanlarımızın insanüstü fedakârlıkları dünyevi hiçbir kıymetle mukayese edilemeyecektir. Hepsine teşekkür ediyorum. Ancak dar bir kadronun mesleki örgütlenmelerini Türkiye’nin aleyhine kullanmalarını da kınıyorum.

* İnsanlarımızı telaşlandırmak, ortada bir şey yokken felaket çığırtkanlığı yapmak, kusursuz fırtına kapıda diyerek dehşet tablosu çizmek ahlaki olmadığı gibi milli ve vicdani bir tavır da değildir. Bilim insanları umut verir, ufuk çizer, haysiyet ve şefkatle muamele eder.

“CHP GENEL BAŞKANI BU SÖYLEDİKLERİMİ ANLAYAMAZ”

* Virüsle mücadeleyi köstekleyen CHP Genel Başkanı bu söylediklerimi anlayamaz. Anlasa bile anlatamaz. Onun salgınla mücadele önerileri kara mizahtır. Kahvehanelerde oyun oynanmasını isterken, her oyunun başında yeni kâğıt destesi kullanılmasını istemesi buna yeni bir örnektir.

* Kılıçdaroğlu, bugün TTB’yi ziyarete gitmiş. Yalan ve dedikoduyla perçinlenmiş çarpık açıklamalarını kamuoyuyla paylaşmış. Hezeyana kapılarak demiş ki: “Kovid-19’la mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor. Hayatımda duyduğum en saçma söz.”

* TTB’ne yönelik eleştirilerime Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesi gayet doğaldır. Zira kaynakları aynıdır. KOVİD-19’la mücadele edenlerle ilgili en küçük sözüm yokken var demek müfterilik ve utanmazlıktır! Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı!

“DİLERİM BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZ SINIFLARINA VE ÖĞRETMENLERİNE KAVUŞUR”

* KOVİD-19 nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmişti. Alınan tedbirlerle anasınıfı ve ilkokul birinci sınıflar için okul kapıları açıldı. Yeni eğitim ve öğretim dönemi de uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos’ta başladı. Evlatlarımıza, ailelerine ve öğretmenlerimize hayırlı olsun diyorum.

* Üstün bir gayret gösteren Milli Eğitim Bakanımızı ve mesai arkadaşlarını hassaten kutluyor, başarılar diliyorum.

* Dilerim ki, bütün öğrencilerimiz kısa süre içinde sınıflarına ve öğretmenlerine kavuşur. Kontrollü yüzyüze eğitim sürecinde okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, elbette sevgili çocuklarımızın büyük bir hassasiyet ve dikkat göstermeleri de yegâne temennimdir.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET VAKALARINI LANETLİYORUM”

* Son olarak sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet vakalarını şiddetle lanetliyorum. Şifa dağıtan kardeşlerimize saldıran her kim olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Konuyla ilgili üzerimize düşen ne olursa olsun yapacağımızın teminatını veriyorum.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “kapatılmalı” dediği Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) destek vermek için ziyarette bulunmuştu.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri, bir gazetecinin “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘TTB’yi terörle ilişkilendirerek, derhal kapatılmalıdır’ dedi. Böyle bir ihtimal görüyor musunuz? TTB kapatılabilir mi?” sorusuna “Yani COVID-19 ile mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist  oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz” cevabını vermişti.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye: Hayatımda duyduğum en saçma söz!Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye: Hayatımda duyduğum en saçma söz!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.