Ana sayfa DÜNYA Dışişleri Bakanlığı Ermenistan’ın Saldırısını Kınadı!

Dışişleri Bakanlığı Ermenistan’ın Saldırısını Kınadı!

118
0
Dışişleri Bakanlığı Ermenistan'ın Saldırısını Kınadı!
Dışişleri Bakanlığı Ermenistan'ın Saldırısını Kınadı!

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ermenistan’ın dünkü hunharca saldırısının ardından tekrar Azerbaycan’ın çatışma bölgesi dışında kalan Berde kentindeki sivillere “alçakça ve kalleşçe” düzenlediği saldırıda 21 kişinin hayatını kaybettiği, 70’den fazla yaralının olduğu aktarıldı.

‘TEPKİ GÖSTERMENİN ZAMANI ÇOKTAN GEÇTİ’

Başta Minsk Grubu Eşbaşkanları olmak üzere, uluslararası toplumun Ermenistan’a gerekli tepkiyi göstermesinin zamanının çoktan geldiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Can Azerbaycan’a başsağlığı ve metanet diliyoruz. Ermenistan’ın çoluk çocuk demeden, genç, yaşlı ayırt etmeden sivil halka karşı sürdürdüğü bu alçak saldırıları tel’in ediyoruz. Ermenistan’ın sivil halkı terörize etmek ve katletmek için yürüttüğü bu kalleş politika, Hocalı katliamının arkasında yatan hastalıklı zihniyetin tezahürüdür.

İşgal ettiği topraklardan çıkmamak için her yola başvuran Ermenistan yönetimi, akıl ve vicdanını kaybetmiş bir şekilde hareket etmektedir. Bu son saldırı Ermenistan’ın işlediği ve sorumlu tutulacağı savaş suçları listesinde bir utanç vesikası olarak yerini almıştır.”

İLİşKİLİ HABERLER Ermenistan, Berde'yi Vurdu!

Ermenistan, Berde’yi Vurdu!

Ermenistan, Terter'e Ateş Açtı

Ermenistan, Terter’e Ateş Açtı

MSB'den Ermenistan Saldırısına İlişkin Açıklama

MSB’den Ermenistan Saldırısına İlişkin Açıklama

Ermenistan Savaşmak İçin Milletinin Mal Varlığına El Koyuyor

Ermenistan Savaşmak İçin Milletinin Mal Varlığına El Koyuyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here