DOLAR 32,2282 0.07%
EURO 35,0846 0.19%
ALTIN 2.528,381,12
BITCOIN %
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bahçeli bir kez daha ‘TTB kapatılsın’ dedi
  • Haber Ondan
  • Bahçeli bir kez daha ‘TTB kapatılsın’ dedi

Bahçeli bir kez daha ‘TTB kapatılsın’ dedi

ABONE OL
Ekim 6, 2020 12:46
Bahçeli bir kez daha ‘TTB kapatılsın’ dedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 27’nci dönem 4’üncü yasama yılı açılışı 1 Ekimde yapılan TBMM’de düzenlenen grup toplantısında partililerine sesleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Türk Tabibleri Birliği’nin (TTB) kapatılması yönünde yaptığı çağrısı büyük tepki toplayan MHP lideri Bahçeli, bu çağrısını grup toplantısında da tekrar etti.

“TÜRKİYE BU BADİREYİ EN AZ HASARLA ATLATACAKTIR”

Bahçeli’nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

* İnsanlık çok tehlikeli bir musibetin tahribatı altındadır. Bu musubet insandan insana bulaşan virüstür. Koronavirüs salgını, hayatın akışkanlığını bozmakla birlikte, siyasetten ekonomiye, sanattan spora pek çok alanda olumsuz tesirlerini göstermektedir.

* Bugüne kadar hiç tecrübe edilmeyen ağır bir yük insanlığın omuzlarındadır. Vahim hastalığın nerede ve ne zaman bir bedene tutunacağı belirsizliği devam etmektedir. Bize düşen telaşa kapılmamaktır.

* Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulumuzun tavsiye ettiği kurallara riayet etmektir. Hiçbir insanımızın hayatı riske atılmamalıdır. Dünya tarifi ve tanımı muhtevalı bir şekilde yapılamamış bir seyrü seferin içindedir. Ne getirip ne götüreceğini ön görmek mümkün değildir.

* Türkiye bu badireyi en az hasarla, en az kayıpla atlatacaktır. Bugüne kadar yapılanlar, bundan sonrası için güven vermektedir. Bilim Kurulumuz bazı çatlak seslere rağmen meseleye hakimdir.

“MÜFTERİ KORUSU, YALAN MAKİNESİ”

* Doktorlarımıza, hemşirelerimize ve sağlık çalışanlarımıza çok şey borçluyuz. Kardeşlerimizin haklarını ödememiz mümkün değildir. Doktorlarımızı incitecek, morallerini zayıflatacak bir niyetin kafamızda belirmesi bile söz konusu değildir.

* Sağlık Bakanlığı’nın verileri üzerinden şüphe oluşturmaya çalışanlar müfteri korosu, yalan makinesidir. Bizim derdimiz TTB’ye yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanlarıdır. Bu nedenle TTB kapatılsın diyorum. Hiç kimse öküz altında buzağı aramasın.

* CHP Genel Başkanı ve sivri zekalı CHP’li yöneticiler iftira kapılarını başka yerde açsın. TTB’ye kimin seçildiğini nihayetinde herkes görmüştür.

* Hükümet başarılı bir şekilde korona ile mücadele ederken, gerçekleri çarpıtanlara göz yumamaz, hareketsiz kalamazdık.

* Attığımız bir taşla aynı dalda tüneyen birden fazla kuş havalanmıştır. Kılıçdaroğlu’na tavsiyem, en iyi yaptığı işte ustalaşması, yeni bir deste alarak zilletin diğer ortaklarıyla oturmalarıdır. Bizim kağıda, küreğe ayıracak vaktimiz yoktur. Kılıçdaroğlu’nu ciddi bir siyaset adamı olmaya davet ediyorum. Eğer güldürü işine soyunmak istiyorsa durmasın ilerlesin.

* İnsan sevgisi Allah’ın bir lütfudur. İnsanımızın canına, insanımızın haysiyetine kasteden, nefret saçan, milletimizin gelecek özlemlerine takoz koyan kim varsa bizimle karşı karşıya gelmesi mukadderdir.

NE OLMUŞTU?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Türk Tabipleri Birliği’nin insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklediğini iddia ederek “Adında Türk bulunan Tabipleri Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” çağrısında bulunmuştu. Bahçeli’nin açıklamasına Türk Tabipler Birliği üyelerinden, CHP ve İYİ Partili isimlerden tepki gelmişti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman’ı arayarak desteklerini iletmişlerdi.

 

“ERİVAN YÖNETİMİ MAŞADIR”

Karabağ’da akan gözyaşı bizim göz pınarlarımızından süzülen kahırdır. Soydaşlarımızın derdi derdimiz, zaferi zaferimizdir. Terör devleti olan Ermenistan yalnızca Azerbaycan’a değil, Türkiye’ye de saldırmıştır.

Biz iki devlet olsak da aynı bayrak altında toplanır, ne kadar zalim varsa hepsine karşı aynı sipere gireriz. Ermenistan, katil bir devlettir. Türk devletini düşman olarak bellemiştir. Erivan yönetimi maşadır, emperyalizmin yılanbaşlı kuklasıdır.

Minsk Grubu, Dağlık Karabağ’ın durumunu çözümsüzlüğe havale etmiştir. Bu oluşum yıllardır mesafe alamamıştır. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Ermensitan’ın yaptığı saldırıların bir yenisi vuku bulmuştur.

Paşinyan isimli Soros uşağı kışkırtılıyor. Siyasi rekabete müdahil olan dış güçler, Ermenistan’ı cinayet devriyesine çıkarmıştır. Çaresiz kalıp paçası tutuşan Ermenistan’ın Gence’ye saldırması, masumları hedef alması insanlık suçudur, şerefsizliktir.

“NAHÇIVAN’IN AZERBAYCAN’A KATILMASI ZORUNLULUKTUR”

Ermenistan’ın kime mesaj verdiği, kime kılıç salladığı bellidir. Azerbaycan’ın bundan sonra işgal edilen toprakların azatlığı temin edilmeden durması mümkün değildir. Dağlık Karabağ’daki Cebrail kentinin işgalden kurtarılması muzaffer günlerin habercisidir. Dağlık Karabağ’ın Azerbaycan’a geçmesi için duacıyz.

Nahçivan’ın Azerbaycan’a katılması ön koşulsuz zorunluluktur. Nahçivan’ın kaderi Bakü’dür. Aksi takdirde Ermeni çeteleri buraya da üşüşecektir. Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecektir, ya ezilecektir.

“ATEŞKES ÇAĞRILARI BOŞUNADIR”

Ermenileri koruyan, icazetli ve ipotekli Minsk Grubu iflas etmiştir. Çatışma bölgelerinde bozgun yaşayan Ermenistan, İran sınırından sokulan PKK/YPG’li teröristleri de yanına alarak mazlumlara ölüm yağdırmaktadır.

Bunun bedeli, terör devleti Ermenistan’a ödettirilecektir. Çözümün tek yolu Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan çekilmesidir. BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere ülkelerin yaptıkları ateşkes çağrıları boşunadır.

Macron’un Suriye’den 300 cihatçının getirilmesi şizofrenik bir yalandır. NATO’yu göreve davet ederek, Türkiye’den izahat istemesi küstahlıktır. Türk milletinin hiç kimseye ihtiyacı yoktur.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.